2013. május 19., vasárnap

Ha Seattle, akkor Seafood - Eszter kulinális élményei a tengerentúlról

Egyik kedves világjáró barátnőm Eszti, aki jelenleg Londonban él, úgy döntött ő is szeretné megosztani utazási és gasztronómiai élményeit velünk. A munkájából adódóan időnként Seattle-be küldik, ahol a helyi étkezési szokásokat térképezte fel. Együnk együtt egy jó tenger gyümölcsei tálat Seattle-ben...




Az Egyesült Államok Smaragd Városa sok mindenről nevezetes. Híres többek között környezettudatosságáról, a Boeing gyárról, a Microsoft, Starbucks óriásvállalat központjairól, a munkavállalók nagyarányú iskolázottságáról, a Nirvanaról es Jimmy Hendrix-ről. Ami azonban az utazót legfőképpen Seattle-be vonzza az a messze földön is híres halkonyhája. A város szinte minden kerülete büszkélkedik halételek sokaságát kínáló, többszörösen díjazott éttermekkel. A helyiek a legjobb útmutatók, érdemes őket kérdezni a legjobbakról városban.

Mint minden amerikai nagyváros, Seattle is azzal büszkélkedhet, hogy lehetővé teszi a nemzetközi ízek sokaságát. Itt a 'seafood', nem feltétlenül a franciás, nagy allűrökkel megehető osztrigát és langusztát jelenti, hanem ebbe a kategóriába tartozik az ázsiai, a mediterrán, a skandináv és a dél-amerikai konyhák íz világa is.

Amiben minden helyi ember és étterem-tulajdonos egyetért, hogy a napot jó korán érdemes kezdeni a halpiacon, rögtön a hajnali fogás után, mert ilyenkor lehet a legfinomabb ételeket készíteni belőle. A Pike Place-i termelői piac több mint száz éve őrzi a helyi ízek titkát akár halról, akár tengeri gyümölcsről legyen szó.



A város Ballard nevezetű kerülete azzal büszkélkedhet, hogy első európai lakói skandinávok voltak. Nekik nem volt nehéz megszokniuk azt a nagymértékű kagyló- es lazacfogyasztást, amin a bennszülött indiánok mar évszázadok óta éltek ezen a területen. Az éttermek sokaságát felsorakoztató hely egyik legnagyobb kincse az a skandináv stílusú ételeket kínáló Walrus & the Carpenter osztriga bár, ami az új trendet képviseli világszerte, vagyis a bárpultnál való ételfogyasztást preferálja. Az angolul Counter Culture-nak nevezett éttermi jelenség természetesen a kifejezés eredeti használatára is utal, ami a megszokottól eltérő szubkultúrát jelent. Az étterem különlegessége a jéggel töltött drótkosarakban sorakozó kagylók sokasága a pult vonalán, így kínál friss es szabadon választott gasztronómiai élményeket.



Walrus: Együnk a bárpultnál

A Hitchcock étterem a belvárostól kicsit kieső Bainbridge szigeten található, kiváló mediterrán jellegű konyháját több díjjal is kitüntették már. Hogy mivel érte el ezt a kitüntetést? Azt az étterembe járó közönség nagyon egyszerűen úgy fogalmazta meg, hogy Brendan a legjobb módon ötvözi a kifinomult és sokat utazott francia nagymama főzőstílusát a helyi alapanyagokkal és megpróbál csak kézzel dolgozni. Étlapjukon olyan tengeri különlegességek szerepelnek, mint friss, grillezett szardínia cikória-, spenót- es mentamártással, Manila kagyló fregoli sarda-val, ami a magyar tarhonyának felel meg és mediterrán stílusban elkészített fekete kagyló ecetes vöröshagymával.


facebook/hitchcock

Hitchcock: Tengeri különlegességek, háziasan

A belvárosban sétálva éttermek sokasága kínál hatalmas, tengergyümölcse tálakat több személy részére. A Waterfront-on található The Crab Pot étterem az egyik legismertebb és legkiemelkedőbb hely a közös hallakomákra. Óriási haltáljait olyan tengeri finomságokkal tömik meg, mint király, folyami- és garnélarákok, párolt kagylók, óriási lapos hal- és lazacnyársak. Ez az az élmény, amiért érdemes Seattle-be látogatni, mert ha megtettük, hogy megrendeltük a tálat, akkor nem történik más, minthogy a tenger világa egyszerűen csak ráomlik az asztalunkra. A fakalapács segítségével mindegyik kagylóhéj nyitható, csupa móka elbabrálni velük, főleg olyannak, aki nem szokott rákok és kagylók evéséhez. Es igen, itt biztosan maszatos lesz az ember…



The Crab Pot: Hallakomák

Seattle-ben az ázsiai ételek kedvelőinek biztosan a Thai Sima étterem a kedvencük mar huszonhat éve. Az ételek mindig frissek, hatalmas adagokban érkeznek az asztalra és tintahal választékuk a legkiemelkedőbb városszerte. A tintahal érkezhet curryként, pad thai tálként, pirított és sült formában, mindig kiváló minőségű friss zöldségekkel, osztriga es édes-savanyú szószokkal leöntve. A hely a The Seattle Times szerint a legjobb fokhagymás garnélarákot kínálja, Az étterem miliője autentikus, elrepíti a vacsorázót Thaiföldre, amíg elfogyasztja az ételét, garantáltan kizökkentve a mindennapok forgatagából. A mindig mosolygós thai személyzet teszi teljessé az itt szerzett kulináris élményeket. Az étterem küldetéstudattal is rendelkezik, helyi alapítványokat támogat és ételt is juttat olyanoknak, akik rászorulnak.



Thai Siam: Seafood

A Smaragd Város még biztosan vezetni fogja az Egyesült Államok legiskolázottabb városainak listáját egy darabig és intelligencia a gasztronómiai kultúrájában is képviselteti magát. Ahogy az alapanyagok termesztésére és az állatok tenyésztésére is ugyanolyan nagy gondot fordítanak, mint azok feldolgozására, így nyugodtan állítható, hogy a város minden pontján kiváló minőségű ételekkel találkozhatunk.

Péter Eszter cikke

2013. május 18., szombat

Nyereményjáték - Belépő Francia cukrászat órára

Egyre többen olvastok és egyre többen vagytok tagjai a facebook oldalamnak, aminek nagyon örülök és egy AJÁNDÉKKAL szeretném meghálálni a játékom szerencsés nyertesének.


Van egy értékes belépőm a MAKIFOOD főzőiskola 2013/06/08 szombat délelőtti, 10től 13 óráig tartandó Hagyományos Francia Cukrászat kurzusra. Otthon kuktáskodtam Stephane, a francia cukrász mellett és szeretném ha valamelyikőtök megtapasztalhatná az élményt amit az órája jelent.


A játékra nevezni kedd este 8 óráig lehet, egy fotóval a kedvenc ételedről, éttermedről, büfédről, vagy saját magad által készített étel fotójával.Kérem a fotót küldjétek az e-mailemre, katellm1986@yahoo.fr, vagy küldjétek át üzenetben az Együk végig Európát facebook oldalamra.


A nyertes megkapja az órára szóló visszaigazoló e-mailt, amit kiállíttatok a nevére.

KÉREM CSAK OLYANOK JELENTKEZZENEK akik adott időpontban el tudnak menni a Madarász Viktor utcai főzőiskolába, és tényleg szívesen részt vesznek a kurzuson. Köszönöm és várom a jeletkezéseket és fotókat: Kata

2013. május 17., péntek

Fast journey with fast food in London

Villámlátogatást tartottam a hétvégén a Londonban élő testvéremnél és londoni magyar barátnőmnél. A villámlátogatást a Eurostar jegyek lehetetlen beárazása tette logikátlanul röviddé, mert csak a péntek késő esti és a vasárnap kora reggeli vonat ára volt még aránylag megfizethető. Egy kerek napom volt tehát és két röpke éjszakám, hogy kihozzam a maximumot a kedvenc városomban töltött időből.


Úgy hozta a sors, hogy elveimmel ellentétben csupa gyors, illetve gyors jellegű ételt ettem, de egy cseppet sem bánom, mert mindegyikben volt egy csipet különlegesség. Ha hosszabb időre megyek, akkor tudományosan ki szoktam előre választani a célpontjaim egy részét, a többi pedig a spontán kószálások alatt kialakul. Sajna erre most nem jutott időm.


Péntek este a Hammersmith Broadway Plazaban kajáltam, ahol a testvérem dolgozik, egy Pinch nevű étteremben, nagyonnagyon finom halal pizzát ettem nagyon kedves fogadtatással, úgyhogy le a kalappal előttük, nagyon jó kis hely :) Igazi házi ízei voltak az ételnek, semmi mű és gyorskaja hatás. Lovin'it


Itt pizzàzz Londonban: Pinch

Szombaton reggel a legkedvesebb londoni elfoglaltságaimból kettő is kijutott: a kinn élő barátnőm és a kedvenc reggelizőhelyem a Pret á Manger. Azért szeretek oda járni, mert zászlójára tűzte a friss, egészséges alapanyagok és az egészséges hozzávalók használatát. Rengeteg színes gyümölcs, zöldség, szendvicsek, joghurtok, müzlik, zabkásák, smoothiek... Egyszóval igazi Katamennyország :) Ha arra jártok, egyetek egy majonézes tojásos szendvicset mangós smoothieval.


Egészséges reggeli: Pret a Manger

Az egyetlen hely a hétvégén, amit tudatosan kiválasztottam az az ebédelő helyünk volt, mert annyi jót hallottam már róla, hogy muszáj volt kipróbálnom, a szintén gyors, de nagyon igényes éttermet, a Wagamama-t. Japán és egyéb Ázsiai fogások lelőhelye ez az étterem és szuper Ramen-levest lehet enni, sokféle változatban. Én húsos-tengeri gyümölcsöset választottam, nagyon finom volt, és az árai is megfizethetőek. Biztos legközelebb is felveszem a listámra ha arra járok


Aldozz a japàn konyha oltàràn: Wagamama

2013. május 5., vasárnap

Mit esznek a franciák? 1.

Mi jut eszetekbe a francia konyháról? Nem, nem az haute cuisine-re, gondolok, meg a Michelin csillagokra, nem is a franciák békát esznek beidegződésre (na jó, esznek, de nagyon finom, tényleg), hanem az egyszerű hétköznapokra. Mit tesz az uzsidobozba az anyuka reggel, mit esznek a menzán, mit otthon, mit visznek ki a parkba egy vasárnap délutáni piknikre?

De ne szaladjunk előre ennyire, időzzünk el egy kicsit a reggelinél. Hogy őszinte legyek itt tényleg van némi jogalapja a beideződésnek, valóban tehető szinte egyenlőségjel az igazi francia kedvenc reggelije és a croissant-t, feketekávé harmonikus párosa közé.

Az igazi croissant-t reggel, frissen kell megvenni, a kedvenc pékségedben, amit nagy gonddal választottál ki a szomszédos utcák választékából, mert a pékséggel nem viccelődünk, kiválasztunk egyet és hűségesek maradunk hozzá. Oda fogunk járni, ahol legvajasabb a croissant, legmosolygósabb az eladó hölgy és legillatosabb a kávé. Sok pékség itt felénk már hajnali 4óra30tól nyitva van, gondolva a hajnalban munkába indulókra is.

Amennyiben nem útközben, vagy a munkahelyen fogyasztja el a francia a reggelijét, hanem otthon, a menü akkor is a pékségből zsákmányolt croissant vagy egyéb édes péksütemény marad, amelyek közül nagyon népszerű még a pain au raisin (mazsolás csiga) és a pain aux pépites au chocolat ( a csokoládé darabokkal sütött kenyérke). Előfordulhat még a reggeliző asztalon friss baguette is, házi lekvárokkal, amit aztán úgy lekvárostul a kávéba mártanak, ami bár autentikus, de szerintem rettentő gusztustalan :) Rossz francia lennék... Az otthoni, reggeli kávéhoz való bögre pedig igazából nem is bögre, hanem egy kis tálka, olyan mint egy müzlistál, ebből isszák a hosszú feketekávét, és ebbe mártogatják a baguettet is. Nekem fura ilyen fülesincs tálkából inni, úgyhogy ha nem vendégségben reggelizem, akkor suttyomban előveszem a békebeli kis füles bögrémet, hogy jobban otthon érezzem magam.

A legeslegjobb dolog viszont, ha igazi francia reggelit szeretnél, elmenni egy igazi reggelizőhelyre, hétvégén, amikor akár 2-3 órát is rá tudsz szánni erre a fontos műveletre, na, akkor próbálj meg keresni egy olyan szuper helyet amilyen az enyém volt Bordeauxban :)

Bordeaux-i reggeli: Francia reggeli

2013. április 27., szombat

Sport, étel, Egészséges Életmód, Ritával, a Testszobrásszal

Régóta ismerem Ritát, részben a gimiből, részben egy fehérvári edzőteremből, ahol oktatóként tevékenykedett amikor még én is ott laktam. Nagyon szerettem a spinning óráit, különösen egy karácsonyit amikor mécsesekkel és hangulatvilágítással, valamint karácsonyi dalokkal tette különlegessé az órát. Jelenleg otthon van a kisbabájával, de közben építgeti az oldalát,és edzéstippeket, terveket és életmódtanácsokat ad, hogy akár kevesebb pénzből is, de többet törődhessünk a testünkkel, egészségünkkel

Rita oldala: Testszobrász

Ha bemutatkozol, mik azok a dolgok, amiket elsődlegesen fontosnak tartasz elmondani?
R: Anya vagyok, feleség és nő. Így számomra azok a legfontosabb dolgok, melyeket ez a három szerep magába foglal.
Ki vagy, mivel foglalkozol?
R: Jelenleg otthon vagyok Házi Manómmal és igyekszem kitanulni a háztartásvezetés rejtelmeit. Vagyis olyan dolgokkal foglalkozom, melyekre korábban soha nem jutott időm, azonban mindig vágytam megvalósítani. Varrni, kézimunkázni tanulok, fűszernövényeket nevelek, virágokat ültetek, rengeteget Babázom, és a Kicsivel járva-kelve figyelem az embereket. És létrehoztam egy sportos életmódról szóló weboldalt, vagyis inkább blogot, amelyre már hosszú ideje készülök.

Mióta vált fontossá számodra a sport és a tudatos életmód?

R: Lételemem a mozgás gyerekorom óta. Imádok a szabad levegőn edzeni, kirándulni, bicajozni. Dundi kisgyerekként kezdtem, akit az anyukája igyekezett terelgetni a sportok felé, aki azonban belesüppedt a mostani generációkat még jobban fenyegető tévénézős, mozizós, csipszezős puhaságba.

Aztán jött a kamaszkor, amikor már kezdett számítani a megjelenés. A sport igazán fontossá akkor vált számomra, mikor egy ösztöndíj keretében egy külföldi iskolában tanulva bekerültem a tájfutó csapatba. Itt éreztem rá igazán a mozgás örömére, s tapasztaltam meg az érzést, hogy az iskolai tömegsport nem feltétlenül kell, hogy szenvedés legyen úgy, mint az itthoni „tesiórák”, sőt.

Egy verseny alkalmával utolsóként róttam a köröket, de annyira, hogy az előttem legutolsó versenyző egy teljes körrel hamarabb befejezte a futást. Nekem azonban egy egész stadionnyi, állva tapsoló ember drukkolt, s jobban örültek, mikor beértem a célba, mint magának, a győztesnek. Ekkor döbbentem rá, hogy ezt így is lehet csinálni, s kezdtem el fájlalni, hogy ez a fajta sportra nevelés nálunk mennyire hiányzik.

7 hónapja édesanya is vagyok, ami másfél embert kívánó 24 órás szolgálat – egyesek szerint. Én azonban úgy gondolom, hogy nem kell, sőt, nem szabad lemondanunk aktív életmódunkról gyermekünk születése után sem, hiszen mi állítjuk fel a követendő mintákat a Kicsiknek. Így felelősnek tartom magam és elsődleges feladatomként tekintek Gyermekem egészséges életmódra tanítására.

Milyen céllal készült és miről szól a Testszobrász oldalad?

R: A Testszobrász egy régi álmom, s tulajdonképpen összefoglalja mindazt, amit a sportról és egészséges táplálkozásról tudok és gondolok. Alapelvem a „Simple but not stupid”, vagyis egyszerű, de nem gagyi.
Ez igaz az edzéseimre és a táplálkozási ajánlásaimra egyaránt. Nem kell véleményem szerint az egészséges életmódot túlmisztifikálni. Egy-egy edzésem alig néhány gyakorlatból áll össze, s alig vesz igénybe 10-30 percet a napunkból, azt azonban garantálom, ha valaki lelkiismeretesen végigküzdi magát a gyakorlatsoron, biztos lehet benne, hogy eléri fitness céljait.

A Testszobrász nem más, mint egy mozgalom. Azokért az elszánt nőkért és férfiakért jött létre, akik otthonukban edzve bebizonyítják a világnak, hogy napi maximum fél óra tréninggel is elérhető egy egészséges, erős, elegáns test és magabiztos, friss, elégedett lélek.

Mi számodra a testmozgás, és milyen mozgásformákat ajánlasz a követőidnek?

R: Mára a testmozgás számomra már nem órákat felölelő edzőtermi edzést jelent. Ennek oka pedig nem más, mint a megváltozott életvitel. Az egyetemi évek alatt órákat töltöttem edzéssel napi szinten, azonban jelenleg erre nincsen módom. Mivel szeretek minden fronton legalább jól teljesíteni – legyen szó korábban munkáról, most pedig a jelen feladataimról – ki kellett alakítanom egy olyan edzéstervet először csak saját magamnak, mellyel ugyanazt az eredményt érhetem el lényegesen rövidebb idő alatt, mint korábban. Ennek ára azonban a maximális koncentráció és erőkifejtés. Ha viszont arra gondolok, hogy napi maximum 30 perc alatt elvégezhetem edzéseimet, melynek minden pillanatát élvezem, s nem kell róla és a magabiztosságomról lemondanom, megéri.

A Testszobrász edzéseket elsősorban azoknak ajánlom, akiknek maguknak is számos fronton kell teljesíteniük, s korlátozott szabadidővel rendelkeznek, de eredményt akarnak elérni testük formálása terén.

Emellett sokféle mozgásformát igyekszem bemutatni az oldalon, s mindenkit arra buzdítok, mindegy mit mozog, csak csinálja. Mert az embert mozgásra teremtették. Minden baj abból adódik, ha ezt az ősidők óta fennálló tulajdonságunkat elfojtjuk magunkban.

Mik a táplálkozási alapelveid, esetleg valamilyen konkrét táplálkozási formát követsz?

R: A táplálkozás, amit követek alapvetően a „mértékkel minőséget” alapelvre épül. Nem gondolnám, hogy bármely tápanyagot ki kellene hagynunk az étrendünkből, hiszen – ahogy azt fogazatunk is bizonyítja – mindenevőknek lettünk teremve. Az elfogyasztott ételek arányán érdemes elgondolkodni céljainknak megfelelően. Vagyis, ha valaki le szeretne dobni pár kilót, érdemes csökkentenie az elfogyasztott szénhidrát és zsír arányát.
Súlyt megtartani azonban csak akkor tudunk, ha megtaláljuk a számunkra megfelelő egyensúlyt. Sajnos a csúcsforma nagyon nagymértékben a táplálkozáson áll vagy bukik, s ezt a legnehezebb belőni. Azon túl, hogy saját testünk ismerete szükséges hozzá, elengedhetetlen az akaraterő és önkontroll.

Ha valaki hozzád fordul, mert nem érzi jól magát a bőrében, milyen módokon, tanácsokkal tudsz neki segíteni?

R: Mindenképpen azt javasolnám, hogy legalább heti 4 alkalommal sportoljon. Azért használom ezt a szót, mert tapasztalatom szerint sok nőtársam hajlamos azt hinni, hogy a takarítás, vagy a gyermekek hajkurászása a játszótéren kiválthatja a sportot. Bár kétségtelen, hogy ezek a tevékenységek is komolyan elfárasztanak, élettani szempontból változást nemigen hoznak.

Vagyis testünk erősebb, formásabb nem lesz tőle, s valószínű szívünk, keringésünk és tüdőnk sem erősödik tőle. (Mondjuk, ha kétnaponta futunk a gyerek mellett 2-3 kilométert, míg ő bicózik, az más.) A sport mellett pedig a meglévő táplálkozási szokások szigorú megvizsgálását, s ha szükséges, változtatások alkalmazását javasolnám.

Mozgás és/vagy egészségtudatos táplálkozás? Érdemes-e egyiket a másik nélkül?

R: A válaszom az adott embertől és a körülményektől függ. Vagyis egy egészséges emberre azt mondanám, nem érdemes a kettőt egymás nélkül végezni. Saját magamon tesztelve bizonyítottam, hogy a táplálkozás visszafogása sport nélkül nem hozza meg a várva várt eredményt, csak lelassult anyagcserét, lehangoltságot, állandó éhséget és a szellemi és fizikai teljesítmény romlását eredményezi.

Abban az esetben azonban, ha valaki egészségi állapota miatt nem tud mozogni (pl. valamilyen betegsége nem teszi ezt lehetővé), úgy gondolom, egy egészséges táplálkozás önmagában is komoly egészség- és közérzetjavuláshoz vezethet. Ez azonban extrém eset. Általában a gyors gyaloglás, úszás vagy kirándulás nem szokott megártani.

Aki követi az oldaladat tudja, hogy most éppen a Paleolit táplálkozással próbálkozol, azt tesztelgeted. Honnan jött az ötlet?

R: Nagyon sokat olvasok a legújabb táplálkozási trendekről. Legtöbbjüket megismerve elképedek és rosszul leszek, ha belegondolok a lehetséges következményibe. És itt szeretném megjegyezni, hogy mindenki gondolja át józan paraszti ésszel az adott (divat) diétát, mielőtt belefogna. Ne akarjuk egy hét alatt ledobni az évek alatt felszaporodó kilókat.
De visszatérve a kérdéshez, már hosszú ideje izgatta a fantáziámat ez az életmód. Tudni szerettem volna, mennyire érinti mélyen a pénztárcát a Paleo betartása, s érdekelt, valóban tapasztalhatóak-e azok a kellemes „mellékhatások”, melyekről oly sok paleolit-követő beszámol.
Mindemellett kíváncsi voltam a diéta betartásának bonyolultsági fokára is. Egyelőre még 3 hétig tesztelem a programot, s meglátom, mit tartok meg belőle magamnak a jövőben.

Milyenek az eddigi tapasztalataid?

R: A tapasztalataim alapvetően pozitívak. Eddig megnövekedett energiaszintről és mínusz 1,5 kilóról számolhatok be.
Vannak-e egyéb táplálkozási módok, amelyeket kipróbáltál, kipróbálnál a jövőben? (pl.vegetáriánus táplálkozás, Harcosok étrendre, Atkins diéta, 90 napos?)

R: Nos, igen. A 90 napos étrendet próbáltam és ebből a heti egy gyümölcsnapot, valamint a délelőtti gyümölcsfogyasztást jegyeztem meg magamnak jól, s gyakran alkalmazom.
Az Atkins diéta számomra nem követhető, a blogomon le is írtam ennek okát. Fontosnak tartom, hogy egy étrend ne legyen egyoldalú és az egészségre káros. A „lassan járj, tovább élsz” elv követője vagyok a fogyás terén is.

A következő tervem egy fitness versenydiéta kipróbálása, ami kőkemény, ezért fel kell kötnöm az alsóneműt elég magasra. Míg a paleo esetében az energizálás és tisztulás a cél, ebben az esetben eredmény-orientált leszek. Vagyis a testkompozícióban bekövetkező változásokra leszek kíváncsi.

Úgy érzem, elindult egy folyamat Magyarországon, és egyre többen fordulnak egy egészségesebb tudatosabb életmód felé. Egyetértesz-e ezzel, és ha igen, szerinted mi indította el ezt az örömteli változást?

R: Azt gondolom, ez így van, de sajnos az egészséges életmód még mindig nagyban pénztárca függő. És ha mélyen belegondolunk, sajnos ez valóban nem olcsó mulatság, ha körbenézünk az „ABC”-ben, vagy meglessük a helyi edzőterem árait. És itt jön a képbe megint a Testszobrász.

Az oldal bizonyítja, hogy ha akarjuk, soványabb pénztárcából is tudunk egészségesen élni. Hiszen ott vannak az ingyenes edzések, a saját és mások trükkjei, tapasztalatai. De ha mindez kevésnek bizonyul, két dologra hívnám fel a figyelmet: akarat és gondolat. Vagyis, el akarod érni a célod? Nagyon? Akkor gondolkozz és csináld! Hiszen az élet bármely területén mindig és minden fejben dől el.

Rita oldala: Testszobrász

Testszobrász a facebookon: Testszobrász a facebookon

2013. április 26., péntek

Bienvenue en France

Szerda este megérkeztünk Dunkerque-be. Az érkezést stílusosan egy jó steakkel ünnepeltük meg, amit színes borssal kevert szósz és fokhagymás-dióolajos párolt zöldbab kísért. Nem vagyok egy nagy steakfogyasztó, és bevallom elkészíteni se tudom tökéletesre, de amikor Franciaországba keveredek, egyszer biztosan elcsábulok rá. Fejlődőképes vagyok egyébként, virtuálisan meg is veregetem a saját vállam, mert régen csak teljesen átsütve mertem megkóstolni, de most már a közepesen átsült verziót rendelem. Nem, a véres steak ideje nálam még nem jött el... Apró léptek... Az első két éjszakát egy szállodában töltöttük, ami Dunkerque kikötőjében van és ahol a tengerre nyíló, szuper reggeliző is van. Mint már írtam többször is, nagyon szeretem a szállodai reggeleiket. Az elmúlt években rengeteget utaztam a munkám miatt, és sose tudtam, napközben hol-mikor jut majd idő enni, de a hajnali keléseket megkönnyítette a színes svédasztal, ahol nyugodtan át lehetett gondolni az előttünk álló napot.
Ma átköltöztünk a szállodából egy mobilházba. Itt fogunk lakni, míg át nem költözünk a lakásba elsején. Láttatok már ilyet? Kíváncsiak vagytok rá, hogy néz ki belülről?

2013. április 21., vasárnap

Interakív, 'szép új világ'

Készítettem egy facebookos közösségi oldalt is a bloghoz, így könnyebb lesz a franciaországi éttermi munkából lopott pillanatokat, éttermi tesztelgetéseket real-time megosztani veletek. Ettől függetlenül a blogom továbbra is aktív marad, cikkekhez, receptekhez, a pillanatot elkapó bejegyzések, fotók viszont ezután a facebookra kerülnek.

Új oldalam: Együk végig Európát